Warranty conditions

GENEL KOŞULLAR

 • İlk Sevkiyat sonrasında yapılacak tarafımız harici tüm nakliyeler sırasında oluşabilecek hasarlar sorumluluğumuzun dışındadır.
 • Ürünlerin teslimi esnasında sizlere verilecek olan kullanma kılavuzuna ve uyarı etiketlerine uyum sağlamanız garanti koşullarındandır.
 • ZEB Garden yetkili servisi dışında kişiler tarafından ürünün tamiri yaptırıldığı takdirde, ürün garanti kapsamına girmeyecektir.
 • Müşteri satın alacağı ürünlerin ölçülerini bayinin yetkili satıcısından öğrenmelidir. Almış olduğu ürünlerin kullanacağı meskene ölçü ve renk olarak uygun olması satın almayı yapan müşterinin sorumluluğundadır. Bundan dolayı doğacak sıkıntıdan ve sorunlardan Bayi veya ZEB Garden sorumlu değildir.
 • Ürünler satın alındıktan sonra, ürünün formunda, renginde veya satın alınma esnasında mevcut olan herhangi bir yerinde tüketici tarafından değişiklik yapılması halinde, ürün garanti kapsamına dahil edilmeyecektir.
 • Fırsat reyonundan alınacak ve mağazalarda “haliyle” satılan defolu ürünler garanti kapsamı dışındadır. ZEB Garden, mağazalarında satılan ürünlerin tamamı veya bir bölümünü piyasadan kaldırma ve/veya tekrar piyasaya sürme, fiyat düşürme /artırma hakkını saklı tutar.
 • Oval hatlı döşemeli ürünlerde desenli kumaşların desen takibi yapılamamaktadır. Bu sebeple oval ürünlerde desenli kumaş seçiminden kaçınılmalıdır. Bu durumdan kaynaklı sorunlar garanti kapsamı dışındadır.
 • Garanti koşulları ekonomik ömre göre belirlenmiştir. Garantiden faydalanabilmek için tek yapılması gereken garanti belgesini ve ürün faturasını saklamak, ürün bakım ve kullanım önerilerine dikkat etmek ve satın aldığınız ürünleri denetlememize izin vermektir. Şayet garanti belgesi veya fatura ibraz edilmez ise garanti kapsamı hakkı sona erecektir.

 

 

 

GARANTİ BELGESİ
Malın Cinsi : BAHÇE MOBİLYASI

Markası : ZEB GARDEN

Model Adı :

Belge İzin Tarihi :

Garanti Belge No :

Belge Geçerlilik Tarihi :

Fatura No :

Fatura Tarihi :

Malın Tüketiciye Tesilim Yeri ve Teslim Tarihi :

ÜRETİCİ FİRMANIN
ÜNVANI : YAVUZER EV BAHÇE DİZAYN ISITMA SİSTEMLERİ İMALAT İNŞAAT GIDA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

TELEFONU : (+90) 542 676 38 50

MALIN CİNSİ : BAHÇE MOBİLYASI

MALIN MARKASI: ZEB GARDEN

MALIN MODELİ :

ADRESİ : RAHMİYE MAHALLESİ     BEYAZ GÜL SK. NO: 50 A/A       KARTEPE / KOCAELİ

YETKİLİNİN İMZASI :

FİRMANIN KAŞESİ :

 

 

 

 

GARANTİ ŞARTLARI

 1. Garanti süresi, ürünün teslim tarihinden itibaren başlar ve 2 yıldır.
 2. Ürünün bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı firmamızın garanti kapsamındadır.
 3. Ürün tamir süresi en fazla 20 iş günüdür. Bu süre arızalı veya hasarlı ürünün üretici firmanın fabrikasına veya tamir istasyonuna ulaştığında başlayacaktır.
 4. Tamirde geçen süre garanti süresine eklenir.
 5. Garanti süresi 2 (İki) yıl dolduktan sonra ortaya çıkan her sorun ücret karşılığı çözülecektir. Şayet müşterinin ifade ettiği sorunun veya arızalı modülün parçası bulunamayıp sorunun tamiri mümkün değilse müşteri üreticiden veya bayiden bir hak talebinde bulunamaz.
 6. Bir sorunun garanti dışı hallerinde olup olmadığına ZEB Garden’ ın yetkilendireceği veya görevlendireceği bilirkişi karar verecektir.
 7. Ürün garanti süresi içerisinde gerek malzeme ve işçilik, gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde, işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir talep ücret etmeksizin tamiri yapılacaktır.
 8. Tüketicinin onarım hakkını kullanmasına rağmen ürünün:
 • Tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren garanti süresi içinde kalmak kaydıyla, bir yıl içerisinde en az dört defa ve imalatçı üretici ve/veya ithalatçı tarafından belirlenen garanti süresi içerisinde altı defa arızalanmasının yanı sıra bu arızaların maldan yararlanmamayı sürekli kılması,
 • Tamiri için gereken azami sürenin aşılması
 • Firma servis istasyonunun, servis istasyonunun mevcut olması halinde sırayla satıcı, bayii, acentesi temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçı üreticisinden birisinin düzenleyeceği raporla arızanın tamirinin mümkün bulunmadığının belirlenmesi durumlarında, tüketici malın ücretsiz olarak bir yenisiyle değiştirilmesini, bedel iadesini ya da ayıp oranında bedel indirimi isteyebilir.
 • Garanti kapsamında değiştirilen ürünlerin garanti süresi satın alınan malın kalan garanti süresi ile sınırlıdır.
 1. Tüketicinin ürünü kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanması kullanım hatası olarak değerlendirilir. Kullanım hatalarından kaynaklanan hasarlar ve tüketici tarafından düşürülme sunucu veya darbeye maruz kalma sonucunda ortaya çıkan hasarlar garanti kapsamının dışındadır.
 2. Yangın, sel, deprem, aşırı güneşe maruz kalma vb. gibi olaylardan oluşan hasar ve arızalar garanti dışındadır.
 3. Ürün satın alındıktan sonra, ürünün formunda, renginde veya satın alınma esnasında mevcut olan herhangi bir yerinde ve detayında tüketici tarafından değişiklik yapılması halinde, ürün garanti kapsamı dışındadır.
 4. Teslim edilen ürünün tamirinin ZEB Garden yetkili servis dışında kişiler tarafından yapılması halinde ürün garanti kapsamından çıkar.

13.Defolu olduğu belirtilen ürünler garanti kapsamı dışındadır.

 1. Garanti kapsamından yararlanabilmek için ürünün Garanti Belgesi ve faturası saklanmalıdır.
 2. Koltuk takımlarının modüllerinden birinde tamirat veya bakım gerektiği durumlarda tamiratı yapılan modülün kumaşlarında ton farkı meydana gelecektir. Bu durumda ortaya çıkan ton sorunu garanti kapsamında değerlendirilecektir.
 3. Süngerin doğal yapısından kaynaklı zamanla +/- %15 density (yoğunluk) değeri olabilir. Kullanım sonucunda +%4 oranında sünger yumuşayabilir. Süngerlerdeki %19 yumuşama veya sertleşme durumu üretimsel hata olarak görülemez. Bu durumda dolayı belirtilen sorun ve şikâyetler garanti kapsamı dışı olarak görülecektir.
 4. Garanti belgesi ile ilgili olarak çıkabilecek sorunlar için tüketici mahkemelerine ve tüketici hakem heyetlerine başvurabilir.

SHOPPING CART

close
en_USEnglish